David na mne nepůsobí jako podvodník a lhář

Martin Dokoupil

Martin Dokoupil má za sebou přes 7 let budování firmy zaměřené na výzkum trhu a 14 let business konzultingu napříč různými obory. Pracoval například pro Kofolu, COOP, Makro/Metro, Teta drogerie, Siemens, Honeywell nebo Oracle. Ve své práci se soustředí především na vztahy mezi majiteli a také na obchodní modely. V současné době působí na pozici entrepreneur in residence v JIC v Brně, kde pomáhá inovativním firmám v růstu a expanzi do zahraničí.

Martine, jak jste se s Davidem potkali?

O Davidovi jsem věděl delší dobu, ale osobně jsme se poznali až v létě 2015 na svatbě společného kamaráda. Shodou okolností navíc bydlíme oba v Brně kousek od sebe. Od té doby jsme spolu vedli už několik debat na různá témata a já jsem si udělal mnohem komplexnější obrázek o tom, kdo David Kirš vlastně je. Osobně jsem nikdy nebyl v žádném davidově programu, ale jeho programy a aktivity vnímám přes jeho účastníky, které potkávám v rámci své práce konzultanta.

Co jste si o Davidovi myslel předtím, než jste ho poznal?

Dokud jsem Davida nepotkal osobně, měl jsem k němu poměrně rezervovaný přístup. Jeho projekt Miliónové impérium totiž nebyl zrovna můj šálek kávy. Omámení penězi a slibování maximalizace zisku a slávy – to byl dojem, který jsem z jeho projektu tenkrát měl. Já naopak věřím, že by nám prospělo přestat se honit za penězi a slávou a víc žít v souladu sami se sebou. 

A co osobní setkání? Změnil se váš pohled na Davida?

Změnil. David vůbec nepůsobil jako sebestředný podvodník a lhář, jak ho někteří nálepkují. Naopak přede mnou byl nadšený, aktivní a tvořivý člověk, který opravdu žije svůj příběh. Líbí se mi na něm, že inspiruje ostatní k tomu, aby vzali život do vlastních rukou. Aby si uvědomili sami za sebe, jestli je opravdu baví každodenní chození do zaměstnání, kde jsou jen další kolečko v soukolí.

Jak vnímáte davidovi podnikatelské aktivity dnes?

Namísto Miliónového impéria nyní David komunikuje program Prodej svůj talent, což samo o sobě ukazuje, že už nechce slibovat spousty peněz, ale učit ty, kteří o to stojí, jak se díky svým schopnostem postavit na vlastní nohy. Moje osobní mise je budování podnikatelského ekosystému v České republice tak, aby se Česko stalo zemí, kde lidé umí podnikat tak, aby byli v souladu sami se sebou. Takže v tomhle směru jsme v podstatě na jedné lodi :)

Děkujeme za rozhovor!

Přečtěte si i další rozhovory o Davidu Kiršovi...